Щоб використовувати ефективно колір, його обов’язково потрібно тримати під суворим контролем.
На кожному етапі виробництва вихідні дані одного процесу стають вхідними даними наступного. При кожному подібному обміні колір потрапляє в новий кольоровий простір — з фотографічної плівки на RGB-монітор, потім в CMYK-процес для виводу на кольоропробному пристрої і на друкарській машині. При цьому результат кожного такого етапу оцінюється різними людьми і в різних умовах перегляду.
Використовуючи метод наскрізного калібрування виробничого процесу, де кожен задіяний пристрій має свою таблицю кольорових описів (ICC-профіль), якою керують система ColorSync і ICM (Image Color Matching) на платформах Apple Macintosh і РС відповідно, ми можемо отримувати на стадії обробки зображення максимально наближене до кінцевого друкарського відбитку.
Створені профілі “підключаються” до програм обробки векторної або растрової графіки (Illustrator, Photoshop, InDesign, FreeHand, CoreDraw, і т. д.).
Ми надаємо послуги по створенню профілів:
1. Профіль монітора.
Профіль монітора описує його конкретні характеристики і містить інформацію про те, як трансформувати кольоровий простір монітора в еталонний кольоровий простір. Створений ICC-профіль є унікальним для конкретної пари монітор – відеокарта і не може бути перенесений без корекції на іншу станцію. Тільки в цьому випадку можна переглядати і оцінювати кольорове зображення на екрані монітора і порівнювати його з оригіналом.
Профіль розраховується для певних налаштувань монітора:
- роздільна здатність монітора;
- яскравість і контрастність монітора;
- кольорова температура відповідно до постійного освітлення при прогляданні зображення (наприклад, денне світло або штучне освітлення).
При зміні хоч би однієї з цих умов необхідно створювати новий профіль.
За допомогою профілів не можна усунути нестабільність кольорів на моніторі, причиною якої є часовий чинник прогрівання монітора або коливання напруги в мережі. Сказане відноситься і до різних геометричних спотворень зображення на екрані монітора, наприклад дисторсії або не зведенню променів.
2. Побудова ICC-профілів скануючих пристроїв. Це можуть бути як сканери, так і цифрові камери.
Відсканований або знятий тест-об’єкт (шкали стандарту ISO IT8.7/1, IT8.7/2) записується, і його колориметричні характеристики автоматично аналізуються. На їх основі створюється калібрувальна таблиця, яка використовується надалі як вхідний ICC-профіль відповідного пристрою.
Робота із створення вхідного профілю включає наступні основні етапи:
- Сканування або фотографування стандартної калібрувальної шкали IT8.7. Збереження даних зображення як файлу у форматі TIFF RGB;
- Порівняння заводських даних тест-б’єкта з отриманими;
- Автоматичний аналіз відповідних колірних координат з подальшим розрахунком вхідного ICC-профілю. Збереження нового вхідного ICC-профіля.
3. Побудова профілю вивідного пристрою. Як вивідні пристрої тут розуміються як кольоропробні системи, так і друкарські машини.
Профіль друкарських пристроїв можливо побудувати для всіх способів друку (офсетного, флексографського та глибокого), для CMYK- і RGB-принтерів і пристроїв пробного друку.
У робочому процесі створення профіля вивідного пристрою можна виділити наступні основні етапи:
- створення тестової таблиці і еталонного документа;
- колориметричні вимірювання тестової таблиці;
- аналіз отриманих даних;
- створення калібрувальної таблиці (ICC-профіля, друкарської таблиці, таблиць перенесення кольорів Color Rendering Dictionaries );
Сьогодні вже ні для кого не секрет, що гарантоване отримання якісної друкарської продукції можливе тільки в тому випадку, якщо весь виробничий процес є повністю керованим і контрольованим.