Побудова профілів

Побудова профілів

Колір як засіб спілкування.

Колір допомагає торгувати. Колір це сила, яка стимулює продажі практично будь-якого споживчого продукту. Професіонали дизайну, графіки і поліграфісти чудово знають, що колір є ключовим чинником в процесі торгівлі, оскільки грає важливу роль при ухваленні рішення про купівлю. Він будить в покупцеві цілу низку емоцій, що притягають його до того або іншого товару. Якщо правильно і ефективно використовувати колір в процесі виробництва і маркетингу того або іншого продукту, то потенційні покупці зможуть відчути і усвідомити привнесену в даний продукт додаткову вартість.

Щоб використовувати ефективно колір, його обов’язково потрібно тримати під суворим контролем.

На кожному етапі виробництва вихідні дані одного процесу стають вхідними даними наступного. При кожному подібному обміні колір потрапляє в новий кольоровий простір — з фотографічної плівки на RGB-монітор, потім в CMYK-процес для виводу на кольоропробному пристрої і на друкарській машині. При цьому результат кожного такого етапу оцінюється різними людьми і в різних умовах перегляду.

Використовуючи метод наскрізного калібрування виробничого процесу, де кожен задіяний пристрій має свою таблицю кольорових описів (ICC-профіль), якою керують система ColorSync і ICM (Image Color Matching) на платформах Apple Macintosh і РС відповідно, ми можемо отримувати на стадії обробки зображення максимально наближене до кінцевого друкарського відбитку.

Створені профілі “підключаються” до програм обробки векторної або растрової графіки (Illustrator, Photoshop, InDesign, FreeHand, CoreDraw, і т. д.).

Ми надаємо послуги по створенню профілів:

1. Профіль монітора.

Профіль монітора описує його конкретні характеристики і містить інформацію про те, як трансформувати кольоровий простір монітора в еталонний кольоровий простір. Створений ICC-профіль є унікальним для конкретної пари монітор – відеокарта і не може бути перенесений без корекції на іншу станцію. Тільки в цьому випадку можна переглядати і оцінювати кольорове зображення на екрані монітора і порівнювати його з оригіналом.

Профіль розраховується для певних налаштувань монітора:

  • роздільна здатність монітора;
  • яскравість і контрастність монітора;
  • кольорова температура відповідно до постійного освітлення при прогляданні зображення (наприклад, денне світло або штучне освітлення).

При зміні хоч би однієї з цих умов необхідно створювати новий профіль.

За допомогою профілів не можна усунути нестабільність кольорів на моніторі, причиною якої є часовий чинник прогрівання монітора або коливання напруги в мережі. Сказане відноситься і до різних геометричних спотворень зображення на екрані монітора, наприклад дисторсії або не зведенню променів.

2. Побудова ICC-профілів скануючих пристроїв. Це можуть бути як сканери, так і цифрові камери.

Відсканований або знятий тест-об’єкт (шкали стандарту ISO IT8.7/1, IT8.7/2) записується, і його колориметричні характеристики автоматично аналізуються. На їх основі створюється калібрувальна таблиця, яка використовується надалі як вхідний ICC-профіль відповідного пристрою.

Робота із створення вхідного профілю включає наступні основні етапи:

  • Сканування або фотографування стандартної калібрувальної шкали IT8.7. Збереження даних зображення як файлу у форматі TIFF RGB;
  • Порівняння заводських даних тест-б’єкта з отриманими;
  • Автоматичний аналіз відповідних колірних координат з подальшим розрахунком вхідного ICC-профілю. Збереження нового вхідного ICC-профіля.

3. Побудова профілю вивідного пристрою. Як вивідні пристрої тут розуміються як кольоропробні системи, так і друкарські машини.

Профіль друкарських пристроїв можливо побудувати для всіх способів друку (офсетного, флексографського та глибокого), для CMYK- і RGB-принтерів і пристроїв пробного друку.

У робочому процесі створення профіля вивідного пристрою можна виділити наступні основні етапи:

  • створення тестової таблиці і еталонного документа;
  • колориметричні вимірювання тестової таблиці;
  • аналіз отриманих даних;
  • створення калібрувальної таблиці (ICC-профіля, друкарської таблиці, таблиць перенесення кольорів Color Rendering Dictionaries );
Сьогодні вже ні для кого не секрет, що гарантоване отримання якісної друкарської продукції можливе тільки в тому випадку, якщо весь виробничий процес є повністю керованим і контрольованим.