Тестування друкарського процесу

Тестування друкарського процесу

Флексодрук на відміну від офсетного та інших типів друку характеризується набагато ширшим набором параметрів, що впливають на якість друку. Тут і різноманіття паперових і полімерних основ для друку, і фотополімерні форми з різноманітними фізико-механічними характеристиками і стійкістю до різних розчинників і фарб, і характеристики друкарських машин (тип, конструкція фарбового апарату, використані анілоксові вали, система сушки та інше).

Без врахування цих факторів будемо мати відому ситуацію, коли підготовлений і узгоджений із замовником оригінал-макет, що так чудово виглядав на моніторі і роздруку з кольорового принтера, в реальному тиражі виглядає іншим і набуває небажаних кольорових відтінків.

Тестирование печатного процесса

Використавши власний досвід і спираючись на НАЦІОНАЛЬНИЙ СТАНДАРТ УКРАЇНИ ДСТУ ISO 12647-6, що безпосередньо стосується, як самого друку флексографічним способом так і виготовлення форм і кольоропробних відбитків для флексо, ми пропонуємо своїм клієнтам ряд заходів по тестуванню, профілюванню та стандартизації флексографічного друкарського процесу.

Основні етапи:

  • Оцінка можливостей виробництва;
  • Погодження з клієнтом об’ємів тестування;
  • Підготовка та погодження оригінал-макету ,виготовлення флексоформ;
  • Тестовий друк;
  • Аналіз тестових відбитків;
  • Побудова профілів;
  • Звіт.

Основним результатом тестування є профіль друкарського процесу (ICC- International Color Consortium) для конкретного обладнання і режиму друку з врахуванням використаних матеріалів. З допомогою системи управління кольором (CMS- Color Management System), що є елементом сучасних операційних систем, і отриманих в процесі друку профілях , використовуючи можливості сучасного програмного забезпечення, ми можемо значно підвищити якість повноколірної продукції, спростити підготовку макетів і усунути багато помилок ще до запуску тиражу.

Наскрізна калібрація всього периферійного обладнання з використанням профілів друку дає нам можливість отримати найголовніший результат – якісну екранну і цифрову кольоропробу, при умові використання висококласного обладнання, яке використовується для цих цілей.